הפעילויות שלנו

חלוקת מזון למשפחות נזקקות – תמיכה שבועית שוטפת במאות משפחות המתקשות לגמור את החודש, וחלוקת סלי מזון ובגדים לאלפי משפחות נזקקות לרגל החגים - בתיאום עם גורמי הרווחה ברשויות המקומיות.

סיוע, תמיכה וליווי חולים המאושפזים בבתי חולים, בכלל זה: עזרה מקצועית, תרגום, פעילויות של לימוד, עיסוק ובידור לילדים בבתי החולים, הגשמת משאלות לב של ילדים הלוקים במחלות קשות, הסעת חולים ומוגבלים לבדיקות וטיפולים, שיקום בקהילה לאחר אשפוז ארוך וסיוע ברכישת ציוד רפואי ותרופות .

מסגרת פעילות לטיפוח מגמת מצוינות חברתית בבתי הספר התיכוניים, כולל מסלול של תעודת בגרות חברתית. ארגון ימי התנדבות לתלמידי בתי ספר תיכוניים במסגרות השונות של פעילויות העמותה, בבתי הספר ובקהילה.

ארגון פעילויות משותפות ומשתפות עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בבתי ספר יסודיים ובגני ילדים במטרה להטמיע את הכרת האחר ולפתח את ערך ההתנדבות בחברה הערבית.

ארגון אירועים תרבותיים וקהילתיים בישובים ערבים וקידום פרויקטים מקומיים בנושאים חברתיים כמו מודעות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, חינוך לערכי שלום ודמוקרטיה, ספורט, חגים, ועוד.

פרויקט חזרה לבית הספר - חלוקת ילקוטים וכלי כתיבה לתלמידים נזקקים בתחילת כל שנת לימודים.

חלוקת מלגות לסטודנטים נזקקיםחממה ליזמות, מעורבות והתנדבות בחברה הערבית: * שת"פ עם אוניברסיטת תל אביב במסגרת תכנית "מתחברים" של היחידה למעורבות חברתית: התכנית מיועדת לסטודנטים הלומדים באוניברסיטת תל אביב, ובמהלכה הם פועלים כצוות חשיבה אסטרטגי לקידום ההתנדבות והמעורבות בחברה הערבית. התכנית משלבת מחקר צרכים בחברה הערבית, גיבוש מודלים של התנדבות, פיתוח תכניות למעורבות חברתית והוצאתן אל הפועל. זאת במטרה להשפיע על קידום מדיניות בתחום זה, ליצור שינוי בתחומים נדרשים, לשפר את איכות חייהם של אנשים, ולבנות תשתיות ברות קיימא להתנדבות ומעורבות חברתית בחברה הערבית.

מתן הדרכה וליווי בתחום החינוך הפיננסי למשפחות במצוקה כלכלית: עמותת אמאנינא לקחה על עצמה את האתגר ליצור שינוי בחברה הערבית בכל הנוגע לניהול התקציב המשפחתי. העמותה פיתחה תכנית להכשרת מתנדבים שידריכו משפחות במצוקה בתחום זה בחברה הערבית בכל רחבי הארץ. זוהי יוזמה ראשונה מסוגה של החברה האזרחית בתחום החינוך הפיננסי לחברה הערבית.

חלוקת מלגות לסטודנטים נזקקים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

צור קשר

טלפון: 046715498

פקס : 0773180810

 info@amanina.net

  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • White Facebook Icon